SPOŁECZNOŚĆ    login: hasło: zapamiętaj: REJESTRACJA | NEWSLETTER
poniedziałek, 10 grudnia 2018 roku
Imieniny: Danieli, Bohdana, Julii
regioportal.pl - rozwój lokalny i regionalny
dodaj do ulubionych podyskutuj na forum mapa portaluformularz kontaktowy
SZUKAJ W:  tekstach
szukana fraza:
występująca w:
w dziale:
autor:
sortuj według:
znajdujesz się w:

15 najczęściej czytanych tekstów w ostatnich 7 dniach

 lista uszeregowana według liczby odsłon
pokaż listę najczęściej czytanych tekstów: w ostatnich 30 dniach  |  ogólnie
 • aktualna ocena: 3.04/6

Duże pieniądze dla samorządów

"Mamy jeszcze sporo zaległości w ochronie środowiska na europejskim poziomie. Prawdziwym wyzwaniem dla naszych samorządów jest spełnienie norm na ścieki." Zapraszamy do wywiadu z dr Ewą Mańkowską prezesem zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

WYWIADY  |  4 sierpnia 2008
lokalizacja:
 • aktualna ocena: 2.27/6

Godła nie można sobie kupić, trzeba na nie zapracować

"Coraz wyraźniej widać, że szczególnie miasta chętnie się promują, dążą do poprawy wizerunku. Wiele gmin pracuje nad własną strategią, inne takie strategie mają już opracowane. W chwili obecnej jest to praktycznie niezbędne aby gmina przyciągnęła inwestorów czy turystów." - zapraszamy do wywiadu z p. Krzysztofem Przybyłem prezesem zarządu Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

WYWIADY  |  11 stycznia 2010
lokalizacja:
 • aktualna ocena: 3.00/6

Royal Town Planning Institute

To strona, której głównym celem jest zrzeszanie planistów i oferowanie im dostępu do wiedzy, informowanie o wydarzeniach związanych z planowaniem, takich jak różnorodne kongresy i spotkania, doradzanie na ścieżce zawodowego rozwoju.

POLECAMY W SIECI  |  25 lutego 2008
lokalizacja:
 • aktualna ocena: 2.28/6

Jaki ma być ten wspólny Śląsk?

Rozmowa z Prezydentem Gliwic, Zygmuntem Frankiewiczem.
Adriana Urgacz: Ostatnio pojawia się coraz więcej koncepcji dotyczących samorządności Śląska. Wśród nich najwięcej dyskusji wzbudzają dwie – powiat metropolitalny i autonomia proponowana przez RAŚ. Jak Pan ocenia tę drugą?

WYWIADY  |  30 marca 2012
lokalizacja:
 • aktualna ocena: 2.40/6

Portal o partycypacji obywatelskiej

W ramach projektu Laboratorium Partycypacji Obywatelskiej, będącego wspólną inicjatywą Fundacji im. Stefana Batorego oraz Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia powstał portal www.partycypacjaobywatelska.pl.

POLECAMY W SIECI  |  16 sierpnia 2010
lokalizacja:
 • aktualna ocena: 2.41/6

Nie ma magicznej formuły na udaną rewitalizację - I część wywiadu z prof. Robertem Atkinsonem

"Jest sztuką interdyscyplinarne połączenie wiedzy architektów, urbanistów, planistów z innymi profesjami, by wypracować pozytywny rezultat. To sztuka pracowania w grupie z innymi ludźmi. Tak więc struktury zarządcze powinny umieć łączyć te umiejętności, gdyż jest to niesamowicie ważne dla sukcesu projektu rewitalizacyjnego" - zapraszamy serdecznie do lektury wywiadu z profesorem Robertem Atkinsonem z University of the West of England in Bristol, dyrektorem Urban Research w Cities Research Centre oraz m. in. redaktorem naczelnym czasopisma "Urban Research and Practice".

WYWIADY  |  25 lutego 2008
lokalizacja:
 • aktualna ocena: 2.36/6

Mądrze chronić park

Naszym głównym zadaniem jest ochrona przyrody na obszarach parków krajobrazowych. Aby uniknąć kolizji na styku działalności turystycznej czy rolniczej z przyrodą należy podnieść świadomość społeczności lokalnej w tym zakresie a także polepszyć standard miejsc wypoczynku, ścieżek edukacyjnych itp. chroniąc równocześnie w ten sposób środowisko. - dzięki uprzejmości Eurofunds.org zapraszamy do wywiadu Marianem Tomoniem, dyrektorem Brodnickiego Parku Krajobrazowego.

WYWIADY  |  7 grudnia 2009
lokalizacja:
 • aktualna ocena: 2.33/6

Leksykon funduszy Unii Europejskiej (Jan Wiktor Tkaczyński, Rafał Willa, Marek Świstak)

Od czego zacząć przygotowanie projektu w ramach funduszy unijnych? Czym różni się beneficjent od beneficjenta ostatecznego i jaki ma to związek z interesariuszem projektu? Dlaczego powinniśmy pamiętać o kategoriach interwencji i środkach niewygasających na etapie realizacji projektu? Skąd będziemy wiedzieć, iż realizacja projektu odniosła pożądane skutki? Na te i wiele innych pytań udziela odpowiedzi publikacja Leksykon Funduszy Unii Europejskiej. Książka porządkuje bowiem mozaikę pojęciową, w której orientacja jest niezbędna po to, aby sprawnie przygotować, uzyskać i rozliczyć projekt europejski.

POLECAMY KSIĄŻKI  |  10 sierpnia 2009
lokalizacja:
 • aktualna ocena: 2.41/6

Ewaluacja to żadna wiedza tajemna

"Ewaluacja to więc sztuka a jednocześnie rzemiosło. Sztuką jest stawianie właściwych pytań - konkretnych, logicznych a jednocześnie przydatnych tym, którzy będą czytali raport. Sztuką jest też umiejętność dialogu, współpracy zarówno w zespole badawczym jak i z instytucją zlecającą badanie i interesariuszami danego programu. Rzemiosłem jest natomiast zbieranie danych, prowadzenie analiz." - zapraszamy do lektury wywiadu z dr Karolem Olejniczakiem, kierownikiem Akademii Ewaluacji prowadzonej w Centrum Europejskich Studiów Regionalnych i Lokalnych Uniwersytetu Warszawskiego.

WYWIADY  |  3 maja 2010
lokalizacja:
 • aktualna ocena: 2.25/6

CABERNET - Zagospodarowanie terenów zdegradowanych

Sieć CABERNET zajmuje się wymianą doświadczeń w zakresie zagospodarowania terenów zdegradowanych (brownfields) pomiędzy ekspertami w różnych krajach.

POLECAMY W SIECI  |  10 września 2009
lokalizacja:
 • aktualna ocena: 2.16/6

Katalogi Samorządowe

Nowy serwis, gdzie są gromadzone i upowszechniane informacje na temat firm, ich usług i produktów, szkoleń i studiów podyplomowych skierowanych do jednostek administracji samorządowej i administracji publicznej.

POLECAMY W SIECI  |  13 marca 2010
lokalizacja:
 • aktualna ocena: 2.29/6

Profesjonalne kadry szansą na poprawę bezpieczeństwa regionu

Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Łodzi rozpoczęła realizację projektu „Profesjonalne kadry szansą na poprawę bezpieczeństwa regionu”. Zapraszamy do lektury wywiadu z Tomaszem Mordelem, Rektorem Wyższej Szkoły Administracji Publicznej w Łodzi.

WYWIADY  |  31 sierpnia 2009
lokalizacja:
 • aktualna ocena: 2.61/6

Relacje międzynarodowe województw

Samorządy województw swoje obecne kontakty budowały na kontaktach przejętych po swoich poprzednikach – 49 urzędach wojewódzkich – w 1998 roku. Obserwowaliśmy powolne przejęcie starych umów, następnie rozpoczął się okres związany ze wstępowaniem Polski do Unii Europejskiej ze wszystkimi tego konsekwencjami dla administracji regionalnej w Polsce.-  zapraszamy do lektury wywiadu z dr Katarzyną Szmigiel dotyczącym jej nowej książki "Regionalne po co i z kim? Internacjonalizacja relacji polskich województw".

WYWIADY  |  28 września 2009
lokalizacja:
 • aktualna ocena: 2.12/6

Jak wygrać wybory samorządowe?

Do tej pory nikt nie pokusił się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. W przypadku wyborów samorządowych jest to o tyle trudne, iż każdy region ma inne potrzeby, problemy, "rządzi się swoimi prawami". Elektoratu regionalnego nie można oceniać poprzez pryzmat kampanii parlamentarnych.

POLECAMY KSIĄŻKI  |  10 września 2014
lokalizacja:
 • aktualna ocena: 2.55/6

Innowacyjna gospodarka na peryferiach?

Polecamy najnowszą książkę Tomasza Grzegorza Grosse, którą wydał Instytut Spraw Publicznych. Autor podejmuje interesujący temat, czy w regionach peryferyjnych takich jak np. województwa Polski Wschodniej można rozwijać procesy gospodarcze opierające się na wiedzy i nowoczesnych technologiach. Jak wskazują doświadczenia zachodnie jest to najbardziej skuteczny sposób „doganiania” do regionów najwyżej rozwiniętych. Jednakże w tych regionach jest to szczególnie trudne.

POLECAMY KSIĄŻKI  |  19 stycznia 2008
lokalizacja:
 
  

Grudzień 2018
PWŚCPSN
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31 
Styczeń 2019
PWŚCPSN
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031 
ZOSTAŃ NASZYM FANEM
Valid XHTML 1.0 Transitional Poprawny CSS!
© 2007-2018 RegioConsulting.pl
ISSN 1897-3639.